معرفی بهترین سایت‌‌های خرید کتاب؛ از چاپی تا صوتی

اشتراک گذاری در print
مردم در حال خرید کتاب از کتاب فروشی

یکی از مراکزی که من از آن به عنوان آرامش دهنده روح و روانم استفاده می‌‌کنم و با وجود تمام خستگی‌‌های روزمره‌‌ام از قدم زدن در آن لذت برده و سرحال می‌‌شوم، کتاب‌‌فروشی‌‌های خیابان انقلاب است. قدم زدن در کتاب‌‌فروشی‌‌های شهر برای هر علاقه‌‌مند به کتاب، جزو یکی از تفریحات وی است. ورق زدن کتاب، بوی کاغذ، لمس و بررسی کتاب مورد علاقه‌‌ات آن هم از نزدیک واقعا لذت بخش است.
اما در دنیای امروز با حجم بالای مشغله افراد و عدم زمان کافی برای قدم زدن در کتاب فروشی‌‌های شهر و لذت بردن از این فضاهای باارزش، افراد به خرید کتاب از طریق سایت‌‌ها روی آورده‌‌اند. با استفاده از این شیوه خرید کتاب، آن افرادی که مخصوصا در شهر‌‌های شلوغ هستند، زمان زیادی از وقت خود را محفوظ نگه داشته و خواهند توانست آن را به سایر کارهای خود اختصاص دهند.
همین امر موجب شد تا اکثر کتاب فروشی‌‌ها به فکر رونق کسب و کار خود در فضای دیجیتال بیفتند. حتی در این زمینه افرادی شروع به طراحی سایت‌‌هایی نمودند که از طریق آن بتوانند کتاب‌‌ها و سایر لوازم وابسته به آموزش را به فروش برسانند. از این طریق، افراد در هر کجای این کره خاکی خواهند توانست سایت‌‌هایی را بیابند که کتاب مورد نظرشان را به هر زبانی که لازم دارند به دست آن‌‌ها برسانند. این کار تنها از طریق چند کلیک امکان پذیر است.
سایت‌‌های فروش کتاب برای رقابت با یکدیگر روی گسترش سایت خود در حوزه‌‌های مختلف کتاب و امتیازاتی که برای کاربران خود تمایل دارند فراهم کنند به شدت کار کردند. پس برای شما هم به عنوان یک فرد اهل مطالعه و کتاب دوست، انتخاب بهترین سایت برای خرید بسیار حائز اهمیت است.
ما در این مقاله راهکارهای انتخاب سایت مناسب برای خرید اینترنتی کتاب، مختص شما را ارائه کرده‌‌ و در انتها نیز چندین سایت خوب برای خرید معرفی نموده‌‌ایم و تلاش کرده‌‌ایم با این معرفی‌‌ها شما را تا حدودی از سردرگمی در خرید اینترنتی رها سازیم.

نوع کتاب؛ انتخاب با مخاطب است

مهم‌‌ترین عامل در تعیین سایت مناسب برای خرید کتاب این است که شما به کدام یک از انواع کتاب نیاز دارید. همان طور که می‌‌دانید امروزه کتاب‌‌ها به سه دسته تقسیم می‌‌شوند؛ کتاب‌‌های چاپی، الکترونیکی و صوتی. شما به عنوان خریدار تنها کسی هستید که تعیین خواهید کرد به کدام یک از این نوع کتاب‌‌ها نیاز دارید. البته سایت‌‌هایی هستند که هر سه نوع کتاب را به شما ارائه می‌‌دهند.
با توجه به قیمت سرسام‌‌آور و رو به افزایش کاغذ، بعضی از انتشارات‌‌ها ترجیح می‌‌دهند که کتاب‌‌های خود را به صورت الکترونیکی هم به فروش برسانند. افرادی هم ترجیح می‌‌دهند برای حفظ محیط زیست به جای کتاب‌‌های چاپی از کتاب الکترونیکی (متن یا صوت) استفاده نمایند. مزیت دیگر کتاب‌‌های الکترونیکی این است که‌‌ قابل حمل و در دسترس هستند. به هر حال هر شخص بسته به نیاز و طرز فکر خود در خرید کتاب یکی از انواع کتاب را انتخاب خواهد کرد.

جستجو و دسترسی سریع؛ سهولت در خرید

چندین نوع دسته بندی در مورد موضوع کتاب وجود دارد و هر کدام از این دسته بندی‌‌ها شامل زیرمجموعه‌‌هایی نیز هستند. این دسته بندی‌‌ها شامل نوع کتاب، ناشر، نویسنده، مترجم و دیگر موارد است که موجب سهولت در خرید کتاب شده است.
شما به عنوان یک خریدار، مایل هستید که در یک سایت، کتاب مورد نظرتان را به سرعت پیدا و آن را خریداری کنید. به همین دلیل سایت‌‌ها برای دسترسی سریع، این دسته بندی‌‌ها را در منوی خود قرار داده‌‌اند تا با انتخاب یا تایپ موارد خواسته شده، شما بتوانید به راحتی از بین هزاران عنوان کتاب موجود در سایت، کتاب مدنظر خود را بیابید.
مزیت دیگری که سایت‌‌ها برای خریداران فراهم کرده‌‌اند این است که، زمانی که شما برای اولین بار از سایت آن‌‌ها خرید می‌‌کنید، اطلاعات شما به عنوان خریدار در سایت ثبت شده و در خریدهای بعدی لزومی به ثبت مجدد اطلاعات نیست. در نوبت‌‌های بعدی فقط لازم است روی چند مورد کلیک کنید یا نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده و به سرعت خرید خود را انجام دهید.

زمینه ارائه خدمات سایت‌‌ها؛ کتب کمک درسی، تخصصی یا عمومی

سایت‌‌ها در زمینه‌‌های مختلف به خریداران خدمات ارائه می‌‌کنند و شما بسته به نوع خریدتان می‌‌توانید سایت‌‌هایی را که در آن حوزه فعالیت دارند، بررسی کنید. سایت‌‌های زیادی وجود دارند که کتاب‌‌های عمومی و محصولات فرهنگی را به فروش می‌‌رسانند. سایت‌‌هایی هم در زمینه ارائه کتاب‌‌های تخصصی رشته‌‌های مختلف یا فقط یک رشته خاص فعالیت دارند. زمانی که یک سایت فقط در یک زمینه فعالیت دارد، علاقه‌‌مندان به آن حوزه به سهولت به کتاب مدنظر خود دسترسی خواهند یافت و همین امر خرید کتاب از آن سایت را برای مشتریان راحت‌‌تر کرده و موجب آرامش خاطر آنان از این نوع خرید خواهد شد.
البته سایت‌‌هایی هم هستند که در بیشتر حوزه‌‌های کتاب مانند عمومی، تخصصی یا کمک درسی آماده فروش هستند. این مسئله بسته به خریدار دارد که نیازمند خرید کتاب در کدام حوزه است.

خرید کتاب با تخفیف؛ استفاده از جشنواره سایت‌‌ها

سایت‌‌های فروش کتاب برای جذب خریدار در زمان‌‌ها و مناسبت‌‌های خاص، در سایت خود جشنواره‌‌های تخفیف قرار می‌‌دهند و شما هم خواهید توانست کتاب مورد نظر خود را با تخفیف از آن‌‌ها خریداری کنید. حتما در این زمان به این نکته توجه داشته باشید کتابی که به شما ارائه شده، کتاب با ترجمه مناسب یا از نویسنده ایرانی با انتشارات معتبر باشد. صرف این که کتاب با همان نامی که شما می‌‌خواهید و شامل تخفیف هم هست آن را خریداری نکنید. البته اگر در ابتدای امر سایت معتبری را انتخاب کنید، تا حدودی مشکلاتی از این دست را نخواهید داشت.
حال که با هم به بررسی نکات لازم برای خرید از بهترین سایت‌‌ها پرداختیم؛ در ادامه چندین سایت را هم معرفی نموده‌‌ایم که ممکن است فقط در یک یا چند زمینه، به افراد کتاب ارائه دهند. شما قادر خواهید بود بسته به نیازتان به این سایت‌‌ها مراجعه کرده و کتاب مورد نظر خود را خریداری کنید. در ضمن بعضی سایت‌‌ها این امکان را هم برای خریداران فراهم کرده‌‌اند که چندین صفحه ابتدایی کتاب چه به صورت چاپی و چه الکترونیکی را مطالعه کرده و سپس اقدام به خرید نمایید. همچنین برای خرید کتاب‌‌های صوتی نیز گوش دادن چند دقیقه از صوت کتاب امکان پذیر است.

فیدیبو و دیجی کالا؛ حاوی کتاب الکترونیکی، صوتی و چاپی

 

 

سایت فیدیبو

فیدیبو سایتی متعلق به مجموعه دیجی کالا است و در آن فقط کتاب‌‌های صوتی و الکترونیکی به فروش می‌‌رسد. شما برای خرید کتاب‌‌های چاپی باید به خود سایت مجموعه دیجی کالا مراجعه کرده و کتاب موردنظرتان را جستجو و در صورت موجود بودن خریداری کنید. چه در سایت فیدیبو و چه در دیجی کالا، شما اکثر کتاب‌‌ها را با تخفیف خریداری خواهید کرد. در هر دو سایت می‌‌توانید علاوه بر کتاب به مجلات و پادکست هم دسترسی داشته باشید.
در سایت فیدیبو ابتدا باید ثبت نام و سپس اپلیکیشن فیدیبو که برای اندروید،IOS و ویندوز موجود است را نصب کنید. در این صورت، زمانی که شما اپلیکیشن را باز می‌‌کنید وارد کتابخانه خود شده و از آنجا کتاب‌‌هایی را که خریده‌‌اید، مطالعه خواهید کرد. همچنین شما در سایت فیدیبو خواهید توانست نقد و بررسی و معرفی اجمالی کتاب‌‌ها را هم مطالعه کنید. حتی در هر دو سایت می‌‌توانید نظر دیگران را در مورد کتاب مورد نظرتان بخوانید و از آن استفاده کنید.
فیدیبو و دیجی کالا هر دو کتاب‌‌هایی در زمینه‌‌های تاریخی، رمان، درسی، دانشگاهی، بازاریابی، کودک و نوجوان و سایر حوزه‌‌ها دارا می‌‌باشند. شما با جستجوی نام کتاب مورد نظر خود در این سایت‌‌ها، می‌‌توانید از موجود بودن آن اطمینان حاصل کنید. در ضمن در دیجی کالا با یک سقف خرید مشخص، امکان ارسال رایگان نیز برای خریدار فراهم شده است. این دو سایت برای بیشتر اقشار جامعه مناسب است.

طاقچه؛ کتاب الکترونیک و صوتی ویژه گوشی به دست ها

 

سایت طاقچه

طاقچه هم جزو سایت‌‌هایی است که امکان دسترسی به کتاب‌‌هایش با نصب اپلیکیشن در موبایل یا از طریق برنامه ویندوز صورت می‌‌گیرد. در این سایت هم کتاب‌‌ها در اکثر حوزه‌‌ها موجود است و شما باید برای حصول اطمینان از وجود کتاب مدنظرتان، آن را در سایت جستجو کنید. در طاقچه هم مانند فیدیبو می‌‌توانید کتاب‌‌های خریداری شده را در کتابخانه خود مطالعه کنید.
همچنین طاقچه برای افرادی که زیاد مطالعه می‌‌کنند امکان اشتراک بی‌‌نهایت را فراهم کرده است. شما این امکان را دارید با خرید این اشتراک به تمامی کتاب‌‌های موجود در سایت ظرف مدت زمان محدود دسترسی داشته باشید. در این صورت به راحتی و بی‌‌دغدغه کتاب‌‌هایی که مایل به مطالعه آن‌‌ها هستید را پیدا کرده و می‌‌خوانید. البته امکان یادداشت برداری از کتاب نیز در این سایت امکان پذیر است.
طاقچه برای اولین خرید یک مشتری یا در جشنواره‌‌هایی که بنا به مناسبت‌‌های مختلف برپا می‌‌کند، برای تمامی کتاب‌‌های موجود در سایت تخفیف‌‌هایی در نظر گرفته که شما می‌‌توانید از آن‌‌ها بهره ببرید. این سایت بیشتر مخصوص افرادی است که به کتاب‌‌های صوتی و الکترونیکی علاقه دارند.

30 بوک؛ فقط کتاب چاپی با تخفیف داریم

در این سایت کتاب‌‌ها فقط به صورت چاپی به فروش می‌‌رسد. همچنین سایت محصولات فرهنگی دارد که می‌‌توانید از آن‌‌ها نیز دیدن کنید. کتاب‌‌های این سایت در حوزه‌‌های متعددی است که شما با توجه به نام کتاب مورد نظرتان خواهید توانست با انتخاب فیلدهای مناسب آن را بیابید. همچنین این سایت در بیشتر مواقع برای کتاب‌‌ها و محصولات فرهنگی خود تخفیفاتی را لحاظ کرده است.
این سایت مجله نیز دارد که از انتشارات‌‌های مختلف است. در ضمن در این سایت بازی‌‌های فکری برای همه سنین نیز موجود است. شایان ذکر است تمام کتاب‌‌ها و نقد و بررسی‌‌های این سایت به سرعت به روز می‌‌شوند.

ایران کتاب؛ مخصوص عاشقان کتاب کاغذی

 

سایت ایران کتاب

ایران کتاب جزء سایت‌‌های بزرگ در حوزه فروش کتاب‌‌های چاپی است. موضوعات مختلف عمومی، تخصصی، درسی و غیر درسی را شامل شده است. این سایت مانند بیشتر سایت‌‌ها دارای جستجوی پیشرفته است که به شما امکان دسترسی سریع به کتاب‌‌ها را خواهد داد. استفاده از تخفیفات و شرایط ارسال رایگان این سایت را هم مدنظر داشته باشید. در ضمن معرفی اجمالی کتاب‌‌ها و پرداخت در محل هم جزو نقاط مثبت این سایت است. این سایت دارای مجله است و در آن از سبک‌‌های ادبی، معرفی نویسنده‌‌ها و کتاب‌‌ها می‌‌توانید مقالات جالبی را مطالعه کنید.

بوکاپو؛ اپلیکیشن خلاصه کتاب برای پر مشغله‌‌ها

 

سایت بوکاپو

این سایت مخصوص کسانی است که به شدت کمبود وقت دارند، اما خواهان استفاده از نکات مفید بروزترین کتاب‌‌های دنیا هستند. در این جا شما خلاصه پرفروش‌‌ترین کتاب‌‌ها را به صورت صوتی و دیجیتالی دریافت خواهید کرد. خلاصه کتاب‌‌ها در زمینه مدیریت و رهبری، رشد و توسعه مهارت‌‌های فردی، بازاریابی و فروش، روان‌‌شناسی، کارآفرینی، روابط و مهارت‌‌های اجتماعی، افزایش بهره‌‌وری و مدیریت زمان است.
در این سایت شما با خرید اشتراک می‌‌توانید به همه خلاصه کتاب‌‌های ارزشمند و پرفروش دنیا در مدت زمان مشخص دست یابید و از نکات آن‌‌ها استفاده کنید. اپلیکیشن این سایت موجب صرفه‌‌جویی در زمان و هزینه شما خواهد شد. نکته قابل توجه این است که در هر کجای این کره خاکی قابلیت دسترسی به آن برای شما فراهم است. برای دریافت خلاصه کتاب‌‌ها، کافی است اپلیکیشن بوکاپو را روی تلفن همراه خود نصب کرده و آن‌‌ها را در قسمت کتابخانه اپلیکیشن مطالعه کنید. در این سایت شما به متن کامل کتاب‌‌ها دسترسی نخواهید داشت.

شهر کتاب آنلاین؛ این بار در تمام نقاط ایران

 

سایت شهر کتاب آنلاین

شهر کتاب آنلاین همان فروشگاه‌‌های شهرکتاب در بیشتر شهرها است که این بار به صورت مجازی بوده و امکان خرید آنلاین کتاب را برای شما فراهم می‌‌سازد. این سایت، کتاب‌‌هایی در حوزه‌‌های سیاسی، فلسفه و عرفان، کودک و نوجوان، تاریخ و سایر حوزه‌‌ها دارد. امکان خرید کتاب‌‌های دانشگاهی، کمک درسی و کنکوری، کتاب‌‌های آموزش زبان و حتی کتاب‌‌هایی به زبان‌‌های خارجی موجود است.
در این سایت امکان تبادل نظر و اطلاعات در مورد کتاب و خود سایت وجود دارد و حتی یک بخش جداگانه به آن اختصاص داده شده است. در ضمن برای خریداران تهرانی ارسال رایگان و برای دیگر شهرها با یک سقف خرید مشخص ارسال رایگان دارد. نکته جالب این است که حتی به تمام نقاط جهان ارسال کتاب دارند.

فدک بوک؛ مرجع کتاب‌‌های تخصصی

این سایت برای خرید کتاب تنها به صورت آنلاین است. فدک بوک کتاب‌‌های دانشگاهی، بورس و اوراق بهادار، کتاب‌‌های آزمون‌‌های استخدامی، مدیریت و بهره‌‌وری، تجارت و روان‌‌شناسی موفقیت، ایمنی و بهداشت حرفه‌‌ای و فنی حرفه‌‌ای را دارا می‌‌باشد.
فدک بوک در تامین کتاب‌‌های مورد نیاز دانشگاه‌‌ها و مراکز تحقیقاتی به صورت حرفه‌‌ای فعالیت دارد و حتی در آپارات یک رسانه تصویری راه اندازی کرده که به تولید محتوای ویدئویی آموزشی و تخصصی در مورد نقد و بررسی و معرفی کتاب‌‌ها پرداخته است. این مجموعه توسط یک گروه تخصصی نشر و پخش کتاب‌‌های دانشگاهی اداره می‌‌شود. در صورتی که شما جزو مشتریان همیشگی آن باشید، سایت نیز تخفیفاتی را برای شما در نظر می‌‌گیرد.

جنگل؛ انتشارات و سایتی برای علاقه‌‌مندان به کتاب‌‌های زبان خارجه

این سایت متعلق به انتشارت جنگل و جزء یکی از انتشارات مرجع در زمینه کتاب‌‌های زبان خارجه است. این سایت شامل گروهی بین المللی در زمینه کتاب‌‌های زبان خارجه و حقوقی می‌‌باشد. در این سایت شما این امکان را دارید که کتاب‌‌هایی به زبان‌‌های فرانسوی، انگلیسی، اسپانیایی و سایر زبان‌‌ها خریداری کنید. این سایت همیشه تخفیفات چشم‌‌گیری دارد که استفاده از آن خالی از لطف نیست. همچنین ویدئوهای آموزشی در مورد منابع آزمون آیلتس و تافل در آن ارائه شده است.

گاج مارکت؛ خرید کتاب‌‌های کمک درسی و کنکوری

 

سایت گاج مارکت

گاج مارکت جزء سایت‌‌هایی است که در زمینه کتاب‌‌های کمک درسی، کنکوری، دانشگاهی، عمومی، کودک و نوجوان و زبان‌‌های خارجه فعالیت می‌‌کند و در آن کتاب‌‌های مورد نیاز از پیش دبستان تا دانشگاه وجود دارد. همچنین محصولات فرهنگی بسیاری در این سایت قرار داده شده است. برخلاف اسم این سایت که به نام شرکت گاج می باشد؛ در آن کتاب‌‌ها از سایر انتشارات‌‌ها نیز یافت می‌‌شود. باید خاطر نشان کرد که حتما قسمت مرجوع کردن کالا را در سایت مطالعه نموده و سپس اقدام به خرید کتاب یا محصولات دیگر نمایید.

نوار؛ فقط کتاب صوتی در بیشتر زمینه‌‌ها

 

سایت نوار

نوار جزء سایت‌‌هایی است که فقط کتاب صوتی دارد. کتاب‌‌های آن را می‌‌توانید با نصب اپلیکیشن نوار همیشه و همه جا همراه خود داشته باشید. این سایت در حوزه‌‌های داستان و رمان، مذهبی، کودک و نوجوان، موفقیت و زندگی‌‌نامه دارای کتاب می‌‌باشد.
شما می‌‌توانید قسمتی از فایل صوتی هر کتاب را گوش داده و سپس اقدام به خرید نمایید. نکته جالب در این است که بعضی از کتاب‌‌ها توسط چند گوینده ارائه شده است تا انتخاب گوینده به عهده خریدار باشد. اپلیکیشن نوار در نسخه های اندروید و IOS موجود است.

کتابراه؛ خرید کتاب الکترونیک، صوتی و خلاصه کتاب‌‌ها

 

سایت کتابراه

کتابراه از آن دسته سایت‌‌هایی است که علاوه بر خرید کتاب الکترونیکی و صوتی، می‌‌توانید خلاصه بعضی از کتاب‌‌ها را هم خریداری کنید. در آن کتاب‌‌هایی در حوزه داستان و رمان، روان‌‌شناسی، علوم، دین، کودک و نوجوان، حقوق و دیگر حوزه‌‌ها وجود دارد. مانند دیگر سایت‌‌های ارائه دهنده کتاب الکترونیکی، باید اپلیکیشن آن را نصب کرده تا کتاب‌‌های خود را همیشه همراه داشته باشید. با توجه به این که قیمت خلاصه کتاب‌‌های ارائه شده پایین است، ارزش خریداری و مطالعه قبل از خرید نسخه کامل کتاب را دارد، همچنین از خواندن نظرات دیگر کاربران قبل از خرید غافل نشوید.

سبکتو؛ ارائه خلاصه کتاب

سبکتو یکی از نرم‌‌افزارهای مفید و با ایده‌‌های خلاقانه است. در آن بر خلاف دیگر نرم‌‌افزارها، کتاب به صورت کامل و الکترونیکی به کاربر ارائه نمی‌‌شود، بلکه در آن خلاصه کتاب‌‌ها در اختیار کاربران قرار می‌‌گیرد. در این نرم‌‌افزار خلاصه کتاب و پادکست‌‌های بی‌‌شماری وجود دارد که برای استفاده از آن‌‌ها باید اشتراک ماهیانه یا سالیانه بخرید. این اپلیکیشن در نسخه‌‌های اندروید،IOS  و کتابخوان تحت وب موجود می‌‌باشد.

Google books؛ نرم‌‌افزار بین‌‌المللی کتاب

در این نرم‌‌افزار صدها کتاب به زبان‌‌های مختلف وجود دارد. با این نرم‌‌افزار کتاب موردنظرتان را دانلود می‌‌کنید و طبق سلیقه شخصی، آن‌‌ها را در کتابخانه‌‌تان دسته‌‌بندی می‌‌کنید. یکی از ویژگی‌‌های مهم و خوب این نرم‌‌افزار خواند کتاب‌‌ها روی سیستم‌‌های دیگر است. این نرم‌‌افزار قابلیت پشتیبانی از فرمت‌‌های مختلف کتاب‌‌ها، اندازه فونت، تنظیم ابعاد خروجی، هایلایت متن و رنگ قلم را دارد. در ضمن این نرم‌‌افزار یک دیکشنری درون برنامه‌‌ای برای ترجمه لغات نیز دارد. ذخیره‌‌سازی کتاب‌‌ها در فضای ابری توسط این نرم‌‌افزار امکان‌‌پذیر است.

Amazon Kindle؛ هوش مصنوعی قدرتمند در زمینه کتاب‌‌خوانی

از حرفه‌‌ای‌‌ترین و معروف‌‌ترین نرم‌‌افزارهای کتاب‌‌خوانی است. این نرم‌‌افزار متعلق به شرکت آمازون است. قابلیت‌‌های این نرم‌‌افزار شامل نشانه‌‌گذاری، تنظیم فونت و رنگ، تم تیره برای مطالعه در شب، اشتراک‌‌گذاری متن و مشاهده کتاب‌‌های دوستان می‌‌باشد.
مهم‌‌ترین و اصلی‌‌ترین قابلیت این نرم‌‌افزار هوش مصنوعی قدرتمندی است که سلیقه‌‌ها و علایق شما را شناسایی کرده و بر این اساس کتاب‌‌های جدید را به شما پیشنهاد می‌‌دهد. از این نرم‌‌افزار به دو روش می‌‌توان استفاده کرد، خرید جداگانه هر کتاب یا خرید اشتراک پرایم برای دسترسی به تعداد زیاد کتاب به طور هم‌‌زمان.

حالا شما بنویسید!

ما به شما سایت‌‌هایی را برای خرید کتاب معرفی کردیم که جزء بهترین‌‌ها در نوع خود هستند. تمام سعی ما بر این بوده که برای علاقه‌‌مندان به تمام انواع کتاب‌‌های موجود، حتما نام سایتی را قرار دهیم؛ کسانی که عاشق کتاب‌‌های چاپی هستند، کسانی که همیشه گوشی به دست هستند و کسانی که عاشق شنیدن متن کتاب‌‌ها با صدای گویندگان توانا هستند نیز از لذت مطالعه محروم نمانند. حالا شما بنویسید، اگر از خرید آنلاین خود راضی بوده‌‌اید نام سایت و لینک آن را با ما و سایر دوستان به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری در twitter
تویت‌زدن
اشتراک گذاری در linkedin
پست در لینکدین
اشتراک گذاری در pinterest
پین‌کردن
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام‌کردن
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال در واتس‌اپ

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.