معرفی کتاب 6 کلاه تفکر

با هر کتاب جدید باری دگر زندگی کنید

قاچ کتاب: شش کلاه تفکر

هدف بوکزیستو آشنایی شما با کتاب خوانی است، لذتی که در خواندن کتاب هست را فقط دوستانی میدانند که کتاب از آنها جدا نمیشود... دوست دارید تمام کتاب های مورد علاقه تان را بخوانید ولی زمان یا انگیزه ندارید؟ راه حل ما بشما اینست که اجازه دهید کتاب در زندگی شما برای خودش قدم بزند... سپس گهگاهی به او سر بزنید... بیایید ماجراجویی خودتان در کتاب خوانی را شروع کنید...

مشخصات کتاب

نام کتاب: شش کلاه تفکر (Thinking Hats 6)

انتشار: قطره

سال چاپ شمسی :۱۳۹۵

اولین چاپ میلادی:۱۹۹۹

نویسنده: ادوارد دونوبو ( Edward de Bono )

مترجم: منصور فلاحتی نوین

تعداد صفحات:۲۰۰

ملیت نویسنده: مالت

plant-pot
معرفی کتاب
چطوری مسئله‌های فردی و تشکیلاتی خود را حل می‌کنید؟ برای تصمیم گیری از چه زوایه‌هایی مسئله را بررسی می‌کنید کتاب شش کلاه تفکر، به کمک شما آمده است که خیلی خلاقانه تفکرها را به شش کلاه سفید ، قرمز ، سیاه ، زرد ، سبز و آبی تقسیم کرده و ما میتونیم برای تصمیم گیری یا حل مسئله هر کدام از این کلاه ها را بر سر خود بگذاریم و با آن کلاه به موضوع نگاه کنیم. نوع تفکر این شش کلاه: کلاه سفید عینی گرایی در نظر داشتن واقعیت‌ها کلاه قرمز جایگاه هیجانات و احساسات در فرایند تفکر کلاه سیاه احتیاط و مراقبت، نگاه به گذشته و آینده کلاه زرد مثبت گرایی، تفکر مثبت کلاه سبز خلاقیت، تفکر خلاق کلاه آبی نظارت و طراحی برنامه‌ها کتاب شش کلاه تفکر در زمینه تفکر و اندیشه می‌باشد و کمک می‌کند که مسئله‌ای را از چند زاویه بررسی کنیم و به تصمیمی درست برسیم.
plant-pot
دیدگاه
از نقاط قوت کتاب این بود که نوع تفکر ما را  از یک حالت خطی به یک حالت شبکه‌ای می‌رساند. از نقاط منفی می‌توان به روان نبودن ترجمه اشاره کرد.
plant-pot
من و کتاب
چیزی که باعث شد من این کتاب رو بخوانم اسم کتاب بود و موضوع آن هم که به تفکر مربوط بود من را بیشتر جذب کرد. به نظرم این کتاب بسیار خلاقانه و کاربردی و کارگاهی بود. از روش‌های آن برای مسائل فردی خودم استفاده کردم خیلی مفید بود و خروجی خوبی هم داشت.

معرفِ کتاب

suspect
بوکزیستو

بوکزیستو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.